Co moze senat RP?

Co moze senat RP?

W Stanach Zjednoczonych rząd pożyczył pieniądze do Francji i Anglii. Ten ostatni kupił uzbrojenia i żywności w wielkiej ilości, ponieważ ich systemy gospodarskie zostały zakłócone.

zakupy międzynarodowe w tych dniach zostały wykonane w złocie. Przez 1929 roku, USA zebrał 80 procent światowych dostaw. Zagranicznych nabywców towarów amerykańskich miał tylko niewielki zapas złota dostępne dla zagranicznych zakupów. Ten rzadkością podrożały dla klientów zagranicznych, jak to stało się jeszcze rzadziej.

Po wojnie, europejscy rolnicy i robotnicy wznowił pełną produkcję. Zaczęli zaniżania produkty amerykańskie. Kongres, z pełną zgodą prezydentów, nałożone podatki taryfowych od importu pszenicy i kukurydzy w celu ochrony amerykańskich farmerów.

Podatki taryfowe wydawało się tak dobrze działa, Kongres nałożył je na 200 dodatkowych towarów. Zyski i farmy przemysłowe zaczęły rosnąć. Złote monety były wspólna waluta.

kraje obce nałożyła cła własnych w odwecie. Ale Amerykanie nie zdają się zauważać . Spirala kierunku ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego zaczęło.

Co moze senat RP?

Stock Market Crash

Z Amerykańskie zyski rosną „irracjonalnie wylewny” inwestorzy rzucili się do kupowania wspólnych zapasów. Było bardzo mało regulacji bankowych. Kredytów na zakup akcji, które zostały rosnących były łatwo dostępne z tylko 10 procent środków pieniężnych i drugi na 90 procent „marginesu”. Banki dołączył do manii, inwestując pieniądze swoich deponentów w high-flying zapasów pewien stwór.

Ponieważ zapasy podwoiła się w wartości rynkowej, zostały one ponownie inwestowane na margines w wyścigu, aby stać się milionerami. Zjawisko to występuje w nieruchomości. W „Floryda Boom Land” ryknął do przodu w ten sam sposób. To dekada jest pamiętany jako „lat dwudziestych”.

Amatorskie przedsiębiorcy na rynku nie zauważyli, że zawód „Bear” inwestorzy zaczęli „sprzedaż krótka” – to znaczy, zamawiający sprzedać akcje po niższej cenie w danym terminie przyszłym.

Artykuł napisany przez: