Wybory do sejmu

Wybory do sejmu

Tylko niedźwiedzie wyczuł, ostateczny efekt obniżania taryf – wyższy koszt importowanych surowców i mniej zysku ze sprzedaży za granicą.

Hoover i nowy Kongres rozpoczął urzędowanie w marcu 1929. Na giełdzie uderzył jej wówczas rekordową wysokość 800 5 sierpnia (8000 dzisiaj, 11000 nie tak dawno temu). Jednak raporty kwartalne z kluczowych branż zaczął wykazywać spadek zysku.

Kongres, nieświadomi zbliżającego się korekty na rynku, rzucił benzyny do ognia poprzez szeregowanie debaty na temat nowej ustawy taryfowego sponsorowanym przez senator Smoot i Rep. Hawley. Towar skierowany był węglik krytycznym składnikiem do wytwarzania produktów przemysłowych.

Było oczywiste, że nowa ustawa taryfy minie. Republikanie i Demokraci byli tego samego zdania. Hoover pobiegł na wsparcie dla taryf, aby chronić amerykańskich rolników i robotników. Demokraci wykonane wysokie taryfy deski w swojej platformie kampanii.

Niedźwiedzie pobiegł do wyjścia. Na giełdzie przeżywał swój najcięższy wyprzedaży w swojej historii w czwartek, 24 października The New York Times bannered historię: „. Najgorszy Stock Market Crash Wynikała przez banki; Day 12,894.650-akcję; Liderzy przyznają, znaleźć korzystne warunki”

Brokerzy nazywa klientom pokryć stratę marży do „chronić swoje inwestycje.” Wiele akcjonariusze ociera się wystarczająco dużo gotówki, aby pokryć straty.

Na rynku zebrał się nieco w piątek. Federal Reserve powierników bankowych spełnione przez cały weekend i zdecydowała, że ??muszą robić nic. Rynek zyskał trochę bardziej w poniedziałek, ale nie na tyle, aby być pocieszające.

Kiedy rynek otworzył we wtorek, 29 października, wszystkie zamówienia były overnight „sprzedać na rynku.” Taśma telegraficzny sprzedaży szybko spadły dwie godziny tyłu. Rozmowy telefoniczne z brokerów były odpowiedzi.

Artykuł napisany przez: