Prawo polskie a dyrektywy Unii Europejskiej

Prawo polskie a dyrektywy Unii Europejskiej

Gdy turbin wiatrowych i Wildlife Collide – Look Into Wind Energy gospodarstw i ich wpływu na nietoperze

Z rządu i grup środowiskowych pchanie „zielonej” agendy, coraz więcej alternatywnych źródeł energii są realizowane na całym świecie. Trzy powszechnie stosowane metody alternatywne energii są kolektory słoneczne, energia fal i turbin wiatrowych. Istnieją jednak prowadzone badania naukowe i badania terenowe próbując znaleźć kolejny wielki źródło energii do zasilania naszej cywilizacji.

Energia wiatrowa okazała się niezwykle popularne, ale z opóźnieniem, to znajduje się pod kontrolą. Chociaż turbiny wiatrowe są wielkie producentów energii odnawialnej, mają one negatywny wpływ na środowisko. Wiele martwe nietoperze zostały znalezione w okolicach farm wiatrowych. Ich alarmujące odkrycie wywołało nowe badania przez lekarzy weterynarii, przyrody i ekologii specjalistów i przedsiębiorstw energetycznych mających na celu określenie przyczyny śmierci i możliwość dalszej szkody spowodowanej przez turbiny wiatrowe.

Prawo polskie a dyrektywy Unii Europejskiej

Turbiny wiatrowe w całym kraju są zamknięte od czasu do czasu, gdy zagrożenie życia nietoperzy. Jednym z takich zamknięcia niedawna stało podczas US Fish and Wildlife Service znaleziono martwego nietoperza pod spodem turbiny. Indiana Bat jest niemal wymarłe gatunki i kiedy są one znaleziony martwy z powodu nienaturalnych przyczyn, Federalna Komisja angażuje się i kładzie kres tego problemu.

Nietoperze są nocne stwory, wychodzi w nocy do karmienia. Lecą i polować przez Echo-lokalizacji, która ma zasięg około sześćdziesięciu stóp. Gdy napotkają szybko poruszających się łopat do turbin wiatrowych, nie są w stanie bezpiecznie manewrować i są często razy trafiony i zabity.

Nawet kiedy nietoperze nie są bezpośrednio dotknięte łopatek turbin wiatrowych, mogą nadal być zabity.
Artykuł napisany przez: