Praca Rzadu

Praca Rzadu

Praca jaką wykonuje Rząd.

Sejm i Senat zasiada mnóstwo osób, które mają obowiązek wypowiadania się na poszczególne tematy. Sami zresztą doskonale wiemy, jak wyglądają różnego rodzaju debaty w tym obszarze. Zawsze iż uczestnikami są najwyższe głowy państw, istotni politycy, lub reprezentacji, lub słuchacze, którzy zobowiązani są do głosowania. Tym samym każda z spraw jaka podczas debaty jest podejmowana, poruszana jest pod różnego rodzaju względami.

Ponieważ każdy z obszaru polityki ma nieco inny ogląd na sprawę. Zatem jak można zauważyć, ostateczne głosowanie jest rozstrzygnięciem pewnego rodzaju sporu, opowiadającego się za akceptacją danej sprawy lub też nie. Głosowanie zaś zazwyczaj jest tajne. Nie jesteśmy w stanie zweryfikować jaki polityk jaką podjął decyzję. Ujawniane zaś są ostateczne wyniki, które przesadzają bądź też nie o wszystkim. Te udostępniane są również opinii publicznej. Ponieważ społeczeństwo ma prawo wiedzieć jakie decyzje zapadają. Dlatego że one będą nas bezpośrednio dotykać.

Jednakże wielu z nas uważa, że nie ma czasu na politykę, a co za tym idzie ignoruje takie sprawy. Uaktywnia się jedynie w momencie, gdy poczuje jej występowanie, co już jest nieco zbyt opóźnioną reakcją.

Artykuł napisany przez: