Jakie uprawnienia ma sejm?

Jakie uprawnienia ma sejm?

Dlaczego Wielka Depresja – przyczyny i wspomnienia osobiste

Ci z nas długo w zębie mają trudności ze zrozumieniem, dlaczego ludzie w dzisiejszych czasach tak bardzo martwić o recesji gospodarczej. Wielki kryzys 1930-34, że przeżył był prawdziwy szeroki marnować kolana depcząc nieszczęście.

Zabytkowe oznaczenie „wielki” – podobnie jak w dużych – jest całkowicie niewystarczające. Było to wydarzenie, które całkowicie definiując nasze koncepcje reorganizacji rządu, odpowiedzialności społecznej i relacji pracodawca-pracownik.

Jakie uprawnienia ma sejm?

Stany Zjednoczone ludności w tym czasie było 123 mln, nieco mniej niż połowa dzisiaj. Fortune Magazine szacuje się, że 34 milionów mężczyzn, kobiet i dzieci (28 procent) były bez żadnego dochodu, co tak zawsze. W przypadku braku programów kompensacyjnych dla bezrobotnych, rząd federalny nie miał możliwości określenia rzeczywistej liczby.

Średnie tygodniowe wynagrodzenie dla tych, którzy mieli pracę był $ 16,21. Siła nabywcza pieniądza była trzy razy większa niż dzisiaj, ale płaca wynosiła mniej niż dzisiejszej płacy minimalnej rządowej zlecone.

Pięć tysięcy banki zawiodły w czasie Wielkiego Kryzysu. Ponad 237,000 rodzin zostało eksmitowanych ze swoich domów. Dwa miliony ludzi zostało „bumming wokół” kraj w danym momencie poszukiwania pracy.

Jakie uprawnienia ma sejm?

Wiele miast patrolowali drogi w celu zapobieżenia nieustalone z poszukiwania pracy, gdzie mieszkańcy byli długoterminowych bezrobotnych. Ci, którzy zostali aresztowani przez zakradł -a praktyki, która była nieskuteczna, ponieważ mężczyźni wybili szyby lub zaczepił obcych, aby dostać posiłek i łóżko w więzieniu.

Każde miasto miało „jadłodajni”, gdzie długie kolejki głodujących – głównie mężczyźni – czekał. Kobiety z dziećmi udał się do szefa linii.

Shantytowns złomu tarcicy i namiotów – bez wody i kanalizacji – zerwał się na nieużytkach koło miast.
Artykuł napisany przez: