Jakie sa obowiazki sejmu RP?

Jakie sa obowiazki sejmu RP?

Nazywano Hooverville na po prezydenta Herberta Hoovera, który objął urząd w 1929 roku, gdy światowa gospodarka upadła.

Zwalnianych pracowników tworzą związki zawodowe do rokowań „bezpieczeństwo pracy”. Moim pierwszym zadaniem jako reporter gazety liceum było pokryć gorzki 1936 „strajk okupacyjny” w fabrykach General Motors w Flint, Michigan.

Wspomnienia osobiste

I był dziewięcioletni chłopiec na Flinta, gdy depresja była zapowiedzią krachu na giełdzie w 1929 roku.

Mężczyźni porzucili swoje rodziny na cele charytatywne krewnych pracujących, 60 centów dziennie w dobro miasta i raz na miesiąc prospektach nadwyżki produktów rolnych. Rolnicy byli równie poważnych tarapatach, ponieważ rynki zagraniczne zawalił. Niszczycielski trzech lat susza pogarsza ich nieszczęścia.

Jest to z wielkim bólem, że wspominam tamte dni. Ojciec porzucił matkę, ja i dwie młodsze siostry. Raz na jakiś czas mamy $ 5 ustawy w liście z niego bez wiadomości lub adres zwrotny.

Jakie sa obowiazki sejmu RP?

Na szczęście nie było w pobliżu trzech wujków z pracy, którzy pomogli nam. Matka czekała tabel za dolara dziennie oraz wskazówki – 50 centów na dobranoc.

I peddled ulotki i caddied na polu golfowym w weekendy. Moje prawe ramię jest dziś niższy niż cal mojej lewej wskutek toting torby golfowej przed zatrzymaniem mojego wzrostu.

Straciliśmy nasz dom, przeniósł się do tanich miejsc do wynajęcia, a następnie na poddaszu mieszkania. Matka porzuciła swoją własność do wynajęcia powrotem. Nie chciała „iść na dobro.” To była hańba.

Wreszcie – kiedy byliśmy bardzo głodni – poszła do „nadwyżka” depot i przyniósł do domu głębokich-worek suszonych grochu. Przez dziesięć dni mieliśmy nic prócz Grochówka na śniadanie, obiad i kolację. Nadal nienawidzę grochówkę.

Wreszcie właściciel nakazał nam opuścić – potrzebował pieniędzy także – przechowywane cenionych pianinie Matki na tylnym wynajęcia.
Artykuł napisany przez: