Wybory do senatu

Wybory do senatu

Tłum stockowners zebrane na Wall Street i schodach starego budynku Skarbu USA poza GPW – oczekiwanie na skrawkach informacji hustled przez rzadkie posłańców.

The Times nagłówek blared: „Zapasy załamanie 16,410,030 dnia.” Termin przeszedł do historii jako „Czarny Wtorek”.

W ciągu czterech dni od handlu, Dow-Jones zapasy przemysłowa spadła do zaledwie 8 procent ich wartości sprzed katastrofy. Kraju wartość Produkt Krajowy Brutto spadł z $ 104 miliardów dolarów, do $ 41 miliardów dolarów.

Wybory do senatu

Następstwa

Jednym z mitów na temat katastrofy Czarny wtorek było to, że wielu inwestorów upadłości popełnił samobójstwo tego dnia. A Londyn gazeta doniosła, że ??11 błędnie busted-brokerów wyskoczyła ze swoich okien biura w rozpaczy.

Plotka rozpoczął w wyniku samobójstwa – świadczy Winston S. Churchill podczas wizyty w Nowym Jorku – dwa tygodnie przed katastrofą. Wiceprezesem hrabiego Radio Corp. skoczył do jego śmierci od Savoy-Plaza Hotel. Jego list samobójczy przeczytać: „Jesteśmy spłukani W kwietniu byłam warta $ +100.000 Dziś jestem $ +24.000 w kolorze czerwonym…”

Wybory do senatu

W tydzień po katastrofie, J.J. Riordan, prezes Powiatowego Trust Company, wziął pistolet z klatki kasjer jest w swoim banku, poszedł do swojego domu w centrum Manhattanu i zastrzelił się. Wiadomość została stłumiona, aż po bank zamknięty w południe sobota aby uniknąć spowodowania run na bank.

Nie ma zapisu skoczków podczas parę wypadków, a nikt nigdy w dzielnicy finansowej Nowego Jorku. Niemniej jednak, Will Rogers, popularny satyryk, zażartował: „Kiedy Wall Street wziął tego ogona korkociąg, trzeba było stać w kolejce, aby dostać się do okna, aby wyskoczyć”.

Paradoksalnie, Kongres odroczył w listopadzie 1929 roku, bez działania na podejrzanego ustawy o Smoot-Hawley Taryfy i nie wrócić do wiosny 1930. W tym czasie Wielkiego Kryzysu był zaawansowany.

Artykuł napisany przez: